Ústavní soud zákon o EET nezrušil, ale odložil start třetí a čtvrté fáze

Zákon o EET nebyl zrušen, byla odložena účinnost některých částí

Ústavní soud rozhodl o návrhu na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Zákon jako celek nezrušil, ale odložil účinnost třetí a čtvrté fáze, které měly startovat v příštím roce a do nichž spadá většina poplatníků.

Podnikatelé, kteří měli zahájit evidenci od března příštího roku, tak mohou s implementací systémů počkat do legislativního vyřešení situace.

ÚS polemizuje s povinností evidovat tržby realizované kartami

Soud zrušil i ustanovení ukládající evidovat tržby realizované kartami, což přinese úlevu zejména e-shopům, které mají s evidováním často technické potíže.

Jak s EET do budoucna

Ti podnikatelé, kteří mají povinnost evidovat tržby již nyní, budou muset v evidenci pokračovat i nadále. Od 1. března 2018 nebudou mít povinnost evidovat tržby realizované kartami.

Ostatní budou muset vyčkat, jak situaci vyřeší Ministerstvo financí. Jeho pozice však nebude s ohledem na patovou situaci v Poslanecké sněmovně  jednoduchá. Třetí a čtvrtá fáze tak velmi pravděpodobně v dohledné době spuštěny nebudou a je otázkou, zda k jejich spuštění vůbec dojde.

Více informací o nálezu zde:

https://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-zrusil-nabeh-treti-a-ctvrte-etapy-elektronicke-evidence-trzeb-ale-sam/

plný text nálezu zde:

https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/2017/Pl._US_26_16_na_web_vcetne_nekterych_disentu.pdf

 

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/adau.cz/home/www/wp-includes/functions.php on line 3729 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/adau.cz/home/www/wp-includes/functions.php on line 3729