O nás

O čem je Akademie daní a účetnictví? Proč vznikla?

Jsme daňoví poradci a daně nás baví. Nelíbí se nám, že se z daňového poradenství čím dál víc stává „komodita“, tedy něco, co se prodává „na kusy“, a motivací je často jen existence stanoviska nebo školení, ne skutečná daňová rada a pochopení věci. My nad daněmi přemýšlíme, bavíme se s jinými kolegy podobného smýšlení, a chtěli bychom se o naše znalosti, zkušenosti a chápání problematiky podělit.

Chceme pomáhat lidem v praxi, kterým nestačí akademické rady, protože se musí rozhodovat, podnikat, čelit daňovým kontrolám a obhajovat svá rozhodnutí. Protože kdo problému rozumí, rozhoduje se snadněji, a v případě potřeby se dokáže bránit.

V čem chceme být jiní?

Specializace

Daně a účetnictví jsou naše profese, rozumíme jim a baví nás. Proto má akademie v nabídce jen to, co s daněmi a účetnictvím souvisí. Prostě chceme dělat jen to, čemu perfektně rozumíme.

Kontext

Všude, nakonec i v důvodových zprávách nových zákonů, se dozvíme, co se mění. V naprosté většině případů se nedozvíme, proč. K čemu je ta změna dobrá, z čeho vycházela původní úprava a jaký bude rozdíl v té nové. A hlavně – koho by ta změna měla zajímat. Semináře chceme koncipovat tak, aby vám lektor problematiku skutečně vysvětlil.

Praktický přínos a srozumitelnost

Semináře vám musí přinášet dobrý pocit a nové znalosti. U každého semináře najdete informaci o tom, pro koho je určen a co si z něj odnesete. Snadno si tak vybere účetní praktik i úzce zaměřený specialista. Každopádně prakticky zaměřených seminářů u nás naleznete většinu.

Aktuálnost

Daně jsou obor, ve kterém se v poslední době stále něco děje. Nevyplácí se spoléhat na to, že „se to tak vždycky dělalo“. Praxe ukazuje, že takové „spoléhání“ může být docela drahé. V nabídce budeme kombinovat dlouhodobě plánované semináře i setkání reagující na novinky a aktuální vývoj.

Pestrost

Někdy stačí pracovní snídaně, jindy je potřeba celodenní seminář nebo i vícedenní kurz. Někdy je potřeba se zavřít do učebny a tvrdě pracovat a někdy je lepší se potkat u sklenky vína v zajímavém prostoru. To vše u nás najdete.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/adau.cz/home/www/wp-includes/functions.php on line 3729 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/adau.cz/home/www/wp-includes/functions.php on line 3729